۳۱ مرداد ۱۳۹۴
 
نوشته شده توسط : مدیر

ترشح هورمون پرولاکتین در مردانی که صاحب فرزند می شوند.

بر اساس تحقیقات انجام شده جنین از هفته ۱۶ دهم می تواند صدای والدین را تشخیص داده و به آنها واکنش نشان دهد. در یک تحقیق انجام شده هر گاه والدین با جنین خود صحبت می کنند علاوه بر این که صدای والدین را تشخیص می دهد ضربان قلب جنین نیز افزایش می یابد. این تحقیق می افزاید جنین به صدای پدر واکنش شدیدتری نشان می دهد به گونه ای که با صدای مادر ضربان قلب او به ۱۳۴ ضربان افزایش می یابد اما با صدای پدر این تعدا به ۱۴۸ ضربان در دقیقه می رسد.

بر اساس تحقیقات انجام شده در بدن پدرانی که صاحب فرزند می شوند در دوران بارداری همسرانشان و پس از تولد میزان ترشح هورمون پرولاکتین ( هورمون تحریک کننده تولید شیر در زنان که به هورمون زنانه نیز معروف است.) شروع می شود. این هورمون دارای یک ژن نهفته است که در زمان پدر شدن شروع به تولید می کند. ترشح این هورمون باعث می شود تا مردان مقداری مهربانتر شوند و آمادگی لازم برای پرورش فرزند را بیشتر کسب نمایند. از طرفی همزمان میزان ترشح هورمون تستوسترون در مردان کاهش می یابد این هورمون مردانه باعث بروز ویژگی های مردان می شود. کاهش ترشح تستوسترون باعث کاهش حالت خشن مردانه می گردد و عاطفه مادرانه را در مردان نیز تقویت می کند تا بتواند بهتر از فرزند خود مراقبت نمایند. در این تحقیق به یک پدر عروسکی که در پتوی فرزندش پیچیده بود دادند ، این همان احساس و رفتاری که هنگام در آغوش گرفتن فرزندش بروز می داد با وجود عروسک هم انجام می داد، در صورتی که یک مرد مجرد بدن هیچ گونه حس عاطفی نسبت به عروسک برخورد می نمود. ناگفته نماند که میزان هورمون تستوسترون در مردان مجرد در بالاترین سطح خود قرار دارد.:: موضوعات مرتبط : زیست شناسی
:: برچسب ها :
تاریخ انتشار : شنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۵ دیدگاه
 
۱۵ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  • پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *     
       
    گرچه خسته ام گرچه دلشکسته ام بازهم گشوده ام درى به روى انتظارتابگويمت هنوزهم به آن صداى آشنا اميدبسته ام. اى توصاحب زمان! اى توصاحب زمين! دل جداز يادتوآشيانه اى خراب وبى صفاست يادسبزوروح بخش تو يادلطف بى نهايت خداست کوچه باغ سينه ام اى گل محمدى به عطرنامت آشناست آنکه درپى تونيست کيست؟ آنکه بى بهانه توزنده است درکجاست؟ صبحگاه جمعه هاآفتاب ياد توز «ندبه»هاى ماطلوع مى کند.آنکه شب پس ازدعابا سروداشتياق ونغمه اميدبادلى سفيدخواب رفته است روز رابه شوق ديدنت شروع مى کند.اى تومعنى اميدوآرزو!اى براى انتظار عاشقانه آبرو!عشقهاى پاک درميان خنده هاوگريه هاى عاشقان پيش عصمت الهى ات خضوع مى کند. اى بهانه اى براى زيستن! اشتياق همچوسبزه بهاره هرطرف دميده است.جمکران جلوه اى ازانتظاروشوق ماست اى بهارجاودان اى بهارآفرين مادرانتظارمقدم توييم اى اميد آخرين!