۳۰ شهریور ۱۳۹۳
 
نوشته شده توسط : مدیر

روکش های خود تمیز شونده از مواد بوجود آمده اند که در صورت آلوده شدن بدون نیاز به شستشو تمیز می شوند.

این مواد دو ویژگی مهم دارند. اول اینکه بسیار آبگریز (فوق آبگریز) هستند، و دوم اینکه فتوکاتالیست هستند. موادی که فوق آبگریز هستند به هیچ وجه در آب حل نمی شوند یا اینکه بسیار بسیار ناچیز در آب حل می شوند. همچنین مواد فتوکاتالیست موادی هستند که بر اثر تابش نور به آنها به عنوان یک کاتالیزگز فعال می شوند.اگر مواد آلوده کننده که در هوا وجود دارد بر روی این روکش ها قرار گیر در اثر برخورد نور خورشید به انها خاصیت کاتالیزگری شان فعال شده و این مواد را تجزیه می کنند و به علت فوق آبگریز بودنشان به اندگی آب باران یا وزش باد الودگی ها از سطح این روکش ها رفع می شود.

با توجه به بحران آب در کشور ما و کمبود بارندگی استفاده از این مواد بخصوص در سطح شهر های بزرگ و مناطق صنعتی می تواند نقش بسزایی در صرفه جویی منابع آبی داشته باشد.

در کشور ما کار بر روی این نوع مواد مراحل ابتدایی خود را طی می کند و در یکی از مراکز صنعتی اصفهان این پروژه توسط چند نفر از پژوهشگران اصفهانی و کاشانی به صورت مشترک در حال پیگیری است که به موفقیت های خوبی نیز دست یافته اند.:: موضوعات مرتبط : شیمی
:: برچسب ها :
تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۳ | بدون دیدگاه
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * 
   
گرچه خسته ام گرچه دلشکسته ام بازهم گشوده ام درى به روى انتظارتابگويمت هنوزهم به آن صداى آشنا اميدبسته ام. اى توصاحب زمان! اى توصاحب زمين! دل جداز يادتوآشيانه اى خراب وبى صفاست يادسبزوروح بخش تو يادلطف بى نهايت خداست کوچه باغ سينه ام اى گل محمدى به عطرنامت آشناست آنکه درپى تونيست کيست؟ آنکه بى بهانه توزنده است درکجاست؟ صبحگاه جمعه هاآفتاب ياد توز «ندبه»هاى ماطلوع مى کند.آنکه شب پس ازدعابا سروداشتياق ونغمه اميدبادلى سفيدخواب رفته است روز رابه شوق ديدنت شروع مى کند.اى تومعنى اميدوآرزو!اى براى انتظار عاشقانه آبرو!عشقهاى پاک درميان خنده هاوگريه هاى عاشقان پيش عصمت الهى ات خضوع مى کند. اى بهانه اى براى زيستن! اشتياق همچوسبزه بهاره هرطرف دميده است.جمکران جلوه اى ازانتظاروشوق ماست اى بهارجاودان اى بهارآفرين مادرانتظارمقدم توييم اى اميد آخرين!